• Zobacz więcej

  Studia na kierunku "Historia" w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych

 • Zobacz więcej

  Studia na kierunku "Stosunki Międzynarodowe" w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych

 • Zobacz więcej

  Studia na kierunku "Archeologia" w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych

 • Zobacz więcej

  Studia na kierunku "Media i Cywilizacja" w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych

 • Zobacz więcej

  Studia na kierunku "Studia nad Wojną i Wojskowością" w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych

Pożegnanie prof. S. Zawadzkiego-9.11.2011

Dnia 09.11.2011 w sali Rady Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, miał miejsce pożegnalny wykład prof. Stefana Zawadzkiego. Pan Profesor był żegnany zarówno przez kadrę jak i studentów. Wszyscy chcieli podziękować za wielkie oddanie, jakie Profesor włożył w kształcenie młodych pokoleń historyków, za jego czas i zaangażowanie w pracę. Bez wątpienia każdy obecny podczas wykładu student wracał myślami do fascynujących zajęć z historii starożytnej czy  literatury starożytnej Mezopotamii. By na nowo móc odbyć niesamowitą podróż do tych odległych czasów i krain, ostatni raz dać porwać się pasji Profesora, który uczył nie tylko historii, ale co ważniejsze, jak być studentem. Wracając wspomnieniami do początku swoich studiów pamiętam, jak wielkim prestiżem cieszył się Pan Profesor wśród studentów, jak wielkie zainteresowanie wzbudzały jego wykłady, co spowodowało, że pozostanie w sercach i pamięci nas wszystkich.  

O wielkiej popularności Profesora Zawadzkiego świadczy również fakt, że cała sala była zapełniona na długo przed rozpoczęciem, wiele osób musiało stać pod ścianą, gdyż nie sposób było pominąć tak znamiennego wydarzenia.

Po wykładzie pracownicy oraz część studentów działająca w KN Historii Starożytnej przeniosła się do Sali Rady IHiSM. Ciepłe rozmowy,  gratulacje i podziękowania, m.in. za poświęcenie przez Pana Profesora swojego wolnego czasu na naukę akadyjskiego studentów wypełniły ostatnie chwile tej uroczystości. Jednocześnie podkreślił, że zawsze ma czas dla studentów i w razie potrzeby z chęcią pomoże w Poznaniu. Gdy odszedł, każdy z pozostałych studentów odczuł, że wraz z Nim zamyka się pewien rozdział w historii IHiSM. W poczuciu doniosłości chwili każdy zadumał się nad tym,  to przyniesie przyszłość ; pod opieką pani prof. Danuty Okoń, otwieramy nowy rozdział.

 

Piotr Siemiński